Sauna jest miejscem, w którym utrzymywana jest odpowiednio wysoka temperatura, pozytywnie wpływająca na zdrowie człowieka. Sauny fińskie, są to sauny w których utrzymuje się wysoką temperaturę powietrza. Z kolei, Sauny na podczerwień są saunami, w których utrzymywana jest niższa temperatura powietrza (około 40-65°C). Sauny na podczerwień nazywa się często saunami infrared.
W naszej ofercie odnajdziesz odpowiedni wariant sauny dopasowany do Twoich potrzeb.

Sauny

Sauny infrared to sauny które ogrzewają cię za pomocą promieniowania podczerwonego, nie jest to nic strasznego bowiem promieniowanie podczerwone występuje powszechnie w codziennym życiu. Otóż każdy obiekt który ma temperaturę wyższą od zera absolutnego emituje światło podczerwone, można w łatwy sposób sprawdzić to kamerą termowizyjną inaczej kamerą na podczerwień. A więc to że spotykamy się z podczerwienią każdego dnia już samo w sobie świadczy, że ten fale podczerwone są dla nas bezpieczne. Podczerwień jest wykorzystywana w medycynie, w zabiegach kosmetycznych a nawet do inkubacji przedwcześnie urodzonych niemowląt. Są technologie pozwalające wykorzystać podczerwień jako alternatywną formę ogrzewania pomieszczeń. Sauny nasze są przystosowane do użytku domowego, w ofercie mamy sauny infrared (na podczerwień) oraz sauny fińskie, które charakteryzują się wyższą temperaturą i ogrzewaniem tradycyjnym, w tym wypadku piec elektryczny i specjalne kamienie, które należy zraszać wodą.

Promienniki w saunach infrared są wyjątkowo wytrzymałe, potrafią działać przez ponad 20.000h co pozwala na conajmniej 80.000 seansów 15minutowych, co więcej promienniki infrared przez całą swoją żywotność działają z tą samą mocą, co oznacza, że przykładowo po 5 latach użytkowania nie są nawet odrobine słabsze niż w pierwszy dzień.

Rekomendujemy regularne korzystanie z saun szczególnie tym co prowadzą siedzący tryb życia, nasze życie jeszcze nigdy nie było aż tak wygodne, wielu z nas nie musi pracować fizycznie ani marznąć na dworze w nieprzyjemnych warunkach. Choć jest to dla nas przyjemne że mamy ciepły dach nad głową i wiele czynności fizycznych nie musimy wykonywać to ma to też pewne negatywne skutki. Okazuje się, że nasze naczynia krwionośne pod wpływem niskiej temperatury kurczą się a pod wpływem wysokiej rozszerzają się. Gdy prowadzimy mało aktywny tryb życia, w dogodnych warunkach (tj, nie musimy marznąć na dworze) to nasze naczynia krwionośne się rozleniwiają, tracą swoją zdolność do rozszerzania i kurczenia, przez co robią się mniej elastyczne i zwiększa to ryzyko chorób układu krwionośnego a może nawet prowadzić do zawału. Dobrą praktyką na wzmocnienie swojego układu krwionośnego są między innymi: aktywny tryb życia; morsowanie; korzystanie z sauny.

Sauna jest oazą spokoju dla ciała i ducha. Finowie, uważa się ich za absolutnych pionierów saunowania i są najszczęśliwszym narodem świata. Korzystanie z sauny wpływa relaksującą i odprężająco na cały organizm, w saunie panuje atmosfera zachowania wysokiej kultury i szacunku do innych osób, wchodząc należy przywitać się z każdym a wychodząc podziękować za wspólny seans. Ludzie w saunie szukają chwili dla siebie, każdy zasługuje na odpoczynek i odreagowanie stresów. Z sauny powinno korzystać się nago, gdyż na bieliźnie i innych tekstyliach bakterie rozmnażają się szybciej a wysokie temperatury mogą spowodować odparzenia od różnych materiałów, jednak jeżeli ktoś się krępuje to nie jest to problem, korzystanie z sauny w stroju kąpielowym jest jak najbardziej akceptowalne. Kultura saunowania jest jednak na tyle wysoka, że nikt w saunie nie będzie zwracał uwagi na ciebie, bo ludzie przychodzą się tam zrelaksować i skupić na swoim wnętrzu, każdemu zależy aby atmosfera w saunie była komfortowa i przyjemna dla wszystkich uczestników.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sauny kabiny prysznicowe wanny łazienki kapielowy.pl
© Sklep internetowy Kąpielowy.pl Wyposażenie łazienek
#KąpielowyPL #kapielowypl
Sklep internetowy Shoper.pl