Sauny infrared to sauny które ogrzewają cię za pomocą promieniowania podczerwonego, nie jest to nic strasznego bowiem promieniowanie podczerwone występuje powszechnie w codziennym życiu. Otóż każdy obiekt który ma temperaturę wyższą od zera absolutnego emituje światło podczerwone, można w łatwy sposób sprawdzić to kamerą termowizyjną inaczej kamerą na podczerwień. A więc to że spotykamy się z podczerwienią każdego dnia już samo w sobie świadczy, że ten fale podczerwone są dla nas bezpieczne. Podczerwień jest wykorzystywana w medycynie, w zabiegach kosmetycznych a nawet do inkubacji przedwcześnie urodzonych niemowląt. Są technologie pozwalające wykorzystać podczerwień jako alternatywną formę ogrzewania pomieszczeń. Sauny nasze są przystosowane do użytku domowego, w ofercie mamy sauny infrared (na podczerwień) oraz sauny fińskie, które charakteryzują się wyższą temperaturą i ogrzewaniem tradycyjnym, w tym wypadku piec elektryczny i specjalne kamienie, które należy zraszać wodą.

Promienniki w saunach infrared są wyjątkowo wytrzymałe, potrafią działać przez ponad 20.000h co pozwala na conajmniej 80.000 seansów 15minutowych, co więcej promienniki infrared przez całą swoją żywotność działają z tą samą mocą, co oznacza, że przykładowo po 5 latach użytkowania nie są nawet odrobine słabsze niż w pierwszy dzień.

Rekomendujemy regularne korzystanie z saun szczególnie tym co prowadzą siedzący tryb życia, nasze życie jeszcze nigdy nie było aż tak wygodne, wielu z nas nie musi pracować fizycznie ani marznąć na dworze w nieprzyjemnych warunkach. Choć jest to dla nas przyjemne że mamy ciepły dach nad głową i wiele czynności fizycznych nie musimy wykonywać to ma to też pewne negatywne skutki. Okazuje się, że nasze naczynia krwionośne pod wpływem niskiej temperatury kurczą się a pod wpływem wysokiej rozszerzają się. Gdy prowadzimy mało aktywny tryb życia, w dogodnych warunkach (tj, nie musimy marznąć na dworze) to nasze naczynia krwionośne się rozleniwiają, tracą swoją zdolność do rozszerzania i kurczenia, przez co robią się mniej elastyczne i zwiększa to ryzyko chorób układu krwionośnego a może nawet prowadzić do zawału. Dobrą praktyką na wzmocnienie swojego układu krwionośnego są między innymi: aktywny tryb życia; morsowanie; korzystanie z sauny.

Sauna jest oazą spokoju dla ciała i ducha. Finowie, uważa się ich za absolutnych pionierów saunowania i są najszczęśliwszym narodem świata. Korzystanie z sauny wpływa relaksującą i odprężająco na cały organizm, w saunie panuje atmosfera zachowania wysokiej kultury i szacunku do innych osób, wchodząc należy przywitać się z każdym a wychodząc podziękować za wspólny seans. Ludzie w saunie szukają chwili dla siebie, każdy zasługuje na odpoczynek i odreagowanie stresów. Z sauny powinno korzystać się nago, gdyż na bieliźnie i innych tekstyliach bakterie rozmnażają się szybciej a wysokie temperatury mogą spowodować odparzenia od różnych materiałów, jednak jeżeli ktoś się krępuje to nie jest to problem, korzystanie z sauny w stroju kąpielowym jest jak najbardziej akceptowalne. Kultura saunowania jest jednak na tyle wysoka, że nikt w saunie nie będzie zwracał uwagi na ciebie, bo ludzie przychodzą się tam zrelaksować i skupić na swoim wnętrzu, każdemu zależy aby atmosfera w saunie była komfortowa i przyjemna dla wszystkich uczestników.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sauny kabiny prysznicowe wanny łazienki kapielowy.pl
© Sklep internetowy Kąpielowy.pl Wyposażenie łazienek
#KąpielowyPL #kapielowypl
Sklep internetowy Shoper.pl